Wishmore

Hayalinizdeki Yemekli Düğün İçin Wish More Hotel Istanbul

Hayalinizdeki Yemekli Düğün İçin Wish More Hotel Istanbul

Sihirli soru soruldu, yüzükler takıldı, düğün tarihi belirlendi ve heyecanlı bir süreç içine girmenin vakti geldi. Bu heyecanlı süreçte hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilmek için çeşitli seçimler yapmalısınız. Bu güzel telaşta size yardımcı olabilmek için bu yazımızda yemekli düğün planlamasından ve yemekli düğün fiyatlarından bahsedeceğiz. Özellikle merak edilen otelde yemekli düğün fiyatları odak noktamız olacak ve tercih sebebi ile 300 kişilik yemekli düğün fiyatı üzerinde duracağız. Yemekli düğün fiyatları, İstanbul çevresi başta olmak üzere, birçok yerde farklılık gösterir.
Seçtiğiniz yerin düğün gününüzün genel havasını nasıl etkileyeceğini anlamanıza yardımcı olması için, bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu direktifler, “Evet!” demek için ideal konumu seçmenize yardımcı olacaktır. Düğün töreninin yeri, hayatınızın geri kalanında hatırlayacağınız bir anı olur. Düğün gününüz geçtikten sonra, düğün töreninin olduğu yer hayatınız süresince fotoğraflarınız ile size eşlik eder. Bu nedenle, içinize sinen bir yer seçmek sizi mutlu ve huzurlu hissettirecektir.
Güzel bir düğün salonu arayışı içerisindeyseniz, isteklerinizi en iyi şekilde anlayan ve iş birliği için size olumlu dönen işletmeler ile görüşmeniz gerekir. Bu noktada Wish More Hotel Istanbul, size çeşitli ayrıcalıklar sunar.
Gelin ve damadın bağını vurgulayan bir düğün, en güzel düğün olarak görülür. Geleneksel düğün mekanları, bir tarih ve gelenek duygusu yaratır ve günün özelliğinin kendini göstermesine izin verir. Düğün günlerinde zamansız ve klasik bir hava isteyen bir çift için, muhteşem bir balo salonu doğru bir arka plan olabilir.
Modern bir düğün töreni temiz, hareketli ve minimalist olarak tanımlanabilir. Güzel, geniş alanları ve daha minimal arka planı olan bir yer aramak, sizin için uygun olacaktır. Düğün salonları ve çatı katları, düğün fikriniz için güzel bir tuval oluşturmak için kullanılabilir. Düğününüzü yemekli istiyorsanız, ikramlarınız için çeşitli menüler bulunmaktadır.
Yemekli düğün mekanları için fiyat belirlemesi yaparken araştırmak oldukça önemlidir. Sizin için belirlediğimiz fiyat planlamalarımızdan yararlanarak, bütün bu karmaşalardan kurtulabilirsiniz.

Yemekli Düğün Fiyatları Nasıldır?

Mükemmel düğününüzü planlarken dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta vardır. Evlenmek isteyen tüm gurme çiftler için, her şeyi düşündük. Düğün yemekleriyle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri tek bir noktada derleyerek düğün hazırlık endişesini ortadan kaldırıyoruz.
Lokasyonunuzu seçtikten sonra, misafirlerinize nasıl bir mutfak sunmak istediğinizi düşünün. Hem kendinizin hem misafirlerinizin aynı noktada olmasını sağlamak için yemek verme macerasına atılırken bunları düşünmelisiniz.
Tabak yemekleri genellikle üç çeşitten oluşur: meze, ana yemek ve tatlı. Düğününüze daha kişisel bir his verse de, bu tür bir akşam yemeğinin daha fazla organizasyon ve hazırlık gerektirdiğini unutmayın. Bir geçiş meze seçeneği, bol miktarda harika yemeği kaybetmeden daha rahat bir düğün isteyen çiftler için idealdir. Bitmiş mezeler, genellikle kokteyl saatinde sunulur ve otel görevlisi şef personeli tarafından sağlanan lokma büyüklüğünde atıştırmalıklardan oluşur.
Misafirlerinize tam bir oturma yemeği sunmak yerine, doğrudan düğün pastasına ve içeceklere yönlendirmek de bu seçeneklerden biridir. Bu fikir, gece düğünleri veya küçük olan samimi törenler için mükemmel bir seçimdir.
Düğün yemek bütçenizin ayrıntılarına girmeden önce, genel yemek giderleri hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Düğün yemeğinin maliyeti katılan kişi sayısına, servis edilen yemek türüne ve etkinliğin konumuna bağlıdır.
Düğün hazırlığının en heyecan verici yönlerinden biri, bir düğün organizatörü seçmektir ve seçtiğiniz uzman, büyük gününüzde ne kadar harcama yapacağınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olur.
Görev için kimi seçeceğinize karar verirken, araştırmanız boyunca belirlediğiniz en iyi iki veya üç hazır yemek şirketinden randevu alabilirsiniz. Ardından, ne tür bir düğün mutfağı istediğinizi, nasıl servis edilmesini istediğinizi ve tadım testi hakkında konuşmak için bir toplantı planlayabilirsiniz.
Bir yemekli düğün bütçesi genellikle “kişi başı” esasına göre veya düğününüzdeki her misafire yemek sunmanın maliyeti üzerinden hesaplanır. 300 kişilik bir düğünün yemek maliyeti daha fazlayken, kişi sayısı azaldığında bu fiyat düşebilir. Menü seçiminizde bütçenize uygun bir tercih yapabilirsiniz.


Yemekli Düğün Fiyatları, İstanbul’da Nasıldır?

Yemekli düğün salonu fiyatları, çoğu yerde olduğu gibi İstanbul’da da değişiklik göstermektedir. Düğün yemeğinin pahalı olabileceğinin farkında olup ne kadara mal olacağını nasıl bilebilirsiniz? Bütçenizi planlarken bahsedeceğimiz faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.
Düğün yemeklerinin maliyeti, en önemlileri davetli listesinin büyüklüğü olan bir dizi faktör tarafından belirlenir. Açıkça söylemek gerekirse, misafir listeniz ne kadar büyükse, catering için o kadar fazla para harcamanız gerekecektir. Wish More Hotel Istanbul, catering şirketine sizi ihtiyaç bırakmaksızın anlaşmalı olduğu yerler sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.
Büyük bir misafir listeniz varsa, akşam yemeği yerine brunch teklif etmek veya çok sayıda yemek içeren tabaklanmış bir akşam yemeği yerine açık büfe meze sunmak, paradan tasarruf etmenin yöntemleri olsa da, yine de misafir listesini azaltmaktan daha pahalı olacaktır.
Düğün için bir diğer maliyet unsuru, etkinliğin yapıldığı yerdir. Bazı düğün mekanları, dışarıdan bir yemek şirketi kiralama konusunda sınırlamalar getirir veya yalnızca anlaşma yapacakları onaylı sağlayıcıların listesine sahiptir. Elbette bu, düşündüğünüz başka bir yemek şirketinden daha maliyetli olabilir.
Düğün mekanıyla bir sözleşme imzalamadan önce, dışarıdan tedarikçileri işe alma konusunda herhangi bir sınırlama olup olmadığını veya bir şirket içi yemek şirketi kullanmıyorsanız, herhangi bir ek masraf olup olmadığını öğrenmek için sözleşmeyi dikkatlice okuduğunuzdan emin olmalısınız.
Davet ettiğiniz kişi sayısı ve düğün bütçeniz tarafından getirilen herhangi bir etkinlik limitinin yanı sıra, seçtiğiniz yemek hizmeti tercihleri, düğün ikramınızın tüm maliyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Otelde Yemekli Düğün Fiyatları

Otelde düğün fiyatları, yine misafir sayısına ve menü seçimine göre değişiklik gösterebilmektedir. Söz konusu otelin konumu ve sınırlamaları bu gibi durumlarda önemlidir. Düğün organizasyonu planlaması içerisinde yemek planlaması yaparken, yemeğin alkollü ya da alkolsüz olması durumunu göze almalısınız.
Alkol gideri de, ikram bütçesine dahildir. Resepsiyonda alkol servisi yapmak istiyorsanız, özellikle açık bar seçeneğiniz varsa, bütçenizi biraz zorlamanız gerekebilir. Açık bir bar, müşterilerin sipariş ettikleri her içecek için ücretlendirileceği anlamına gelir.
Son olarak, düğün yemek masraflarını hesaplarken iyi yapılmış bir iş için bahşiş maliyetini de hesaba katmayı unutmayın. Yemek sektörü zorlu bir sektördür ve düğünler, yemek şirketlerinin karşılaştığı en yoğun ve en stresli etkinliklerden biridir. Bahşiş genellikle yemek faturasına dahil edilmektedir.
Bir resepsiyonda yemek yemenin tipik maliyeti, sunulan yemek türüne ve servis edilen mutfağa bağlı olarak değişir. Sonuç olarak, net bir misafir sayısını erkenden kontrol altına almak, tutarlı bir bütçe belirlemek için çok önemlidir. Toplam harcamalar hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, hesaplamaya 100 misafir sayısı ile başlamak size bir fikir verebilir.
Cüzdanınızda büyük bir fark yarattığından, hizmet tarzınızı belirlemek çok önemlidir. Bunun için bütçeniz varsa, geleneksel hizmet parıltı ve çekicilik sağlayabilir. Bununla birlikte, bir büfe kurmak, bir yemek kamyonu kiralamak veya servis istasyonları kurmak gibi diğer ileri görüşlü çözümler kadar, harcamaları önemli ölçüde azaltacaktır. Planlı ve servisli şekilde düzenlenen bir akşam yemeği, fiyat konusunda farklılık gösterebilir.

300 Kişilik Yemekli Düğün Fiyatları

Özellikle, yaz ve bahar mevsimlerinde fiyatları büyük oranda artış gösteren düğün mekanları arayışınızda detaylı bir inceleme yapmanızı öneririz. Kapalı alanlargenellikle kış mevsimi için iyi bir tercih olmaktadır.
Düğün salonu mekanları arasında hem bütçe dostu olup hem de beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan yeri bulmak çoğu zaman zordur. Wish More Hotel Istanbul, bünyesinde herkese uygun düğün paketleri bulundurduğu için iyi bir seçenektir. Aynı zamanda otel düğününün ne kadar iyi olduğunun bir kanıtıdır.
Gelin damat isteğine göre şekillenen konseptinin yanı sıra, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Wish More Hotel Istanbul, misafirlerinin etkinliklerden güler yüz ile ayrılmasını sağlamıştır.
Hem Avrupa Yakası tarafında konaklayan hem de Anadolu Yakası tarafında konaklayan misafirlerin kolay bir biçimde gelebilmesi için harika bir konumda bulunan Wish More Hotel Istanbul, en iyi oteller arasında yer almaktadır.

 

BONUS

Bir düğün zaman çizelgesi indirin ve öğeleri tek tek tamamlarken işaretlemeye başlayın. Bu eylemi ertelememenizi öneririz. Tutarlı olun. Son dakikaya kadar beklerseniz çok geç olacaktır.
Düğün hazırlık sürecinin ilk adımlarından biri düğün mekanınızı seçmektir. Düğününüz için ideal arka planı bulmak zor bir iştir, ancak Wish More Hotel Istanbul ayırt edici, bütçeye uygun bir salondur.
Konumu tam anlamıyla seçtikten sonra, davetli listesi, davetiyeler, dekor, müzik ve pasta gibi düzenlemelerin geri kalanını tamamlamanız gerekecek. Bu harika düğün blogları, düğününüzün her öğesi için size sınırsız fikir sunacak ve mükemmel etkinliğinizi hemen şimdi planlamaya başlamanıza olanak tanıyacak.
Evlilikler cennette planlanmış olabilir; ancak yeryüzünde gerçekleştirilir ve her gelin ve damat cennet gibi bir ortamda evlenmek ister. Büyük düğün gününü planlama işi, göz korkutucudur; ancak ideal yeri seçmek kazanılan bir savaştır. Düğün mekanları, görkemli, pahalı iç yapılardan muhteşem, romantik dış mekan ortamlarına kadar çeşitlilik gösterir. Her iki seçeneğin de dikkate alınması gereken kendi artıları ve eksileri vardır.
Güzel hava, mükemmel düğün yerinizi seçerken her ne kadar önemli bir husus olsa da, düğün salonu seçimlerinizde bu etkeni göz önünde bulundurmayabilirsiniz. Dış mekan kutlamalarında hava kötüleşirse, bir yağmur fırtınası veya artan sıcaklık, etkinlik kutlamalarını herkes için zorlaştırabileceğinden, benzersiz düğün deneyimi yok edilebilir. Bir diğer husus, işlemlerin ve törenlerin gündüz mü yoksa gece geç saatlerde mi yapılacağıdır. Gece geç saatlerde yapılan düğünler genellikle çarpıcı bir dış ortam gerektirir. Siz de Wish More Hotel Istanbul’un ayrıcalıklı dünyasından yararlanmak isterseniz, web sitemizi ayrıntılı bir şekilde ziyaret edebilir ve size özel yazdığımız bloglar ile fikir edinebilirsiniz.
Daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Telefon: +90 (212) 443 10 00 E-Posta: info@wishmore.com.tr